Innowacyjna technologia zgrzewania naroży w oknach Dzięki opatentowanej technologii, tworzącej idealne połączenia profili, usuwającej wszystkie powstałe wcześniej niedociągnięcia, jakość połączeń naroży w oknach PVC dorównuje oknom drewnianym i aluminiowym. Uzyskano tym samym wspaniały efekt nieosiągalny przy użyciu żadnej innej metody, który wprowadza technologię PVC na ścieżkę nowych, niezliczonych możliwości architektonicznych. Zgrzew V-perfekt jest opatentowaną technologią  firmy GRAF Synergy, która  podjęła wyzwanie inwestycyjne i zaangażowała ogromne środki w nowoczesne zgrzewarki okienne. Nowatorska technologia V-PERFEKT zgrzewania narożników ramy i skrzydeł sprawia, że łączenia są prawie niewidoczne, a całe okno nabiera wyjątkowej estetyki oraz unikalnego charakteru. V PERFECT Technika 300x98

HS INOVA  (link) – Innowacyjny system okien tarasowych

HS Inova, który jest połączeniem niezwykłego komfortu uzyskanego dzięki przesuwnemu rozwiązaniu, a także wyjątkowej szczelności zawdzięczanej innowacyjnemu mechanizmowi zamykającemu.

Za niezawodną szczelność odpowiadają tutaj precyzyjnie dopasowane uszczelki, które poprowadzone zostały po całym obwodzie, tworząc tak zwane uszczelnienie zamknięte. Wybierając system przesuwny HS Inowa możemy być spokojni, że żadne czynniki atmosferyczne nie będą wpływać na komfort jego użytkowania.

HS Inowa  zapewnia elegancki i dyskretny design z inteligentnymi komponentami pełniącymi zaawansowane funkcje, jednocześnie niewidocznymi dla naszego oka. Do głównych zalet nowego systemu przesuwnego HS Inowa zaliczamy przede wszystkim:

  • oszczędność przestrzeni, która umożliwia dowolną aranżacje;
  • komfortową obsługę – łatwą i intuicyjną;
  • ochronę przed wiatrem;
  • wysoką izolację termiczną oraz optymalną izolację akustyczną;
  • wodoszczelność
  • elegancki i wyważony design

VEKA SPECTRAL to najnowsza propozycja firmy VEKA. Jest to ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.

Dzięki wykończeniu SPECTRAL profile, a tym samym całe okna zyskują niespotykany, oryginalny wygląd. Idealnie matowe powierzchnie profili z PVC są aksamitne i delikatne w dotyku. Co ważne, to eleganckie wykończenie nie obniża wytrzymałości okien. Profile w wykończeniu SPECTRAL mają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Wykończenie SPECTRAL jest oferowane na profilach w systemie VEKA Softline 82 oraz VEKA Softline 76, pokrywanych jednostronnie lub dwustronnie. Elegancji dodają kolory, w jakich jest oferowana struktura SPECTRAL: antracytowy ultramatowy, platynowo-szary ultramatowy, umbra ultramatowy, grafitowo-czarny ultramatowy, mlecznobiały ultramatowy, ciemnozielony ultramatowy, zielony monumentalny ultramatowy, granatowy ultramatowy oraz VEKA-biały ultramatowy VEKA Spec Szary Softline82 300x300

RAU-FIPRO: unikatowe tworzywo kompozytowe

Maksymalna stabilność profili – bez wzmocnień ze stali

RAU‑FIPRO to unikatowe tworzywo kompozytowe z włóknem szklanym, opracowane przez specjalistów z REHAU. Tworzywa tego rodzaju sprawdzają się w najbardziej ekstremalnych warunkach wytrzymałościowych, takich jak Formula 1 czy budowa samolotów. REHAU po raz pierwszy wprowadziło kompozyty do świata stolarki okiennej i drzwiowej. Bazują na nich nasze systemy profili GENEO oraz Nordic‑Design Plus. Opatentowany rdzeń profili z RAU‑FIPRO zastępuje tradycyjne wzmocnienia stalowe, dając profilom ekstremalną stabilność. Dzięki temu nawet 90% zastosowań nie wymaga użycia stali, która jak wiadomo pogarsza parametry cieplne stolarki. 

Rehau Geneo Rau Fipro Pvc 300x212

okleiny drewnopodobne RealWood marki Gealan Okleiny RealWood idealnie odwzorowują prawdziwe usłojenie drewna. Ponadto mają zdecydowanie mniejszy połysk aniżeli standardowe okleiny, dlatego na pierwszy rzut oka (i drugi, i trzeci) ciężko stwierdzić, czy to oklejone okno PCV, czy też okno z drewna. Okleiny RealWood imitują bowiem doskonale prawdziwe drewno, zachowując naturalny i świeży wygląd. Są niezwykle trwałe, odporne na promieniowanie UV i czynniki atmosferyczne, a także proste w konserwacji. Okleina Realwood 300x150

Wzory Duragrain 300x174Znane dotąd ze swojego bezpieczeństwa, komfortu obsługi i dobrej izolacji termicznej, bramy LPU 42 z eleganckimi szerokimi przetłoczeniami L mogą teraz w szczególny sposób podkreślać indywidualny charakter domu, nadawać mu niepowtarzalny rys.

Hörmann oferuje teraz wiele unikatowych wzorów bram, które do złudzenia przypominają np. beton, zardzewiałą stal, przetarte drewno, bambus i inne najróżniejsze gatunki drewna, jak np. orzech włoski terra, orzech kolonialny, spalony dąb, biały dąb czy drewno tekowe. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii druku, która umożliwia nanoszenie na płytę bramy różnych wzorów z fotograficzną wiernością. Do wyboru są aż 24 rodzaje powierzchni Duragrain, co pozwala na harmonijne wkomponowanie bramy nawet w bardzo nietypową elewację i zaspokojenie najbardziej wyrafinowanych gustów. Dla inwestorów oznacza to nowe możliwości aranżacji elewacji i całego otoczenia domu. Powierzchnie bram z serii Duragrain powlekane są wyjątkowo trwałym lakierem ochronnym, dzięki czemu przez długie lata zachowują naturalny, niezmienny wygląd i kolor.

Podnoszenie standardów bezpieczeństwa w systemach otwierania drzwi zewnętrznych wymaga od ich producentów pionierstwa i nowatorstwa. Różne innowacyjne rozwiązania sprawdzają się w systemach zabezpieczających drzwi wejściowe.

PARMAX udowodniał już, że takie technologie, jak czytniki linii papilarnych czy klawiatury numeryczne, mogą zostać wykorzystane również w drzwiach zewnętrznych i gwarantować ich właścicielom coś bezcennego – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć, że drzwi PARMAX mogą być wyposażone również w funkcję bezdotykowego otwierania za pomocą smartfona czy karty. W tym roku PARMAX poszedł o krok dalej. Jako pierwszy producent drzwi zewnętrznych w Polsce wprowadziła czytnik twarzy.
Nowoczesne technologie na stałe wkroczyły do naszego życia – trudno dziś wyobrazić sobie dzień bez laptopa, iPhona czy tableta. Innowacje stanowią również o rozwoju różnorodnych dziedzin, w tym także do architektury. Tradycyjne klucze zastępowane są przez coraz to bardziej nowoczesne rozwiązania: wielofunkcyjne piloty, klawiatury numeryczne, czytniki linii papilarnych. Teraz, dzięki firmie PARMAX, na naszym rynku pojawiła się kolejna innowacja w systemach otwierania drzwi: Face ID.
ę on z sensora z dwoma modułami; zadaniem jednego jest projekcja 30 000 kropek w podczerwieni na twarz użytkownika, zaś drugiego odczytanie za ich pomocą kształtu w celu przyznania lub odmowy dostępu do urządzenia. Face ID uczy się z każdym kolejnym użyciem, dzięki czemu może ono rozpoznać uprawnionego użytkownika nawet, gdy ten nosi okulary, czapki, szaliki, makijaż lub gdy zapuści brodę. Dlatego właściciel drzwi z takim czytnikiem nie będzie musiał się martwić, że system odmówi mu dostępu, gdy ten zmieni fryzurę czy kolor włosów.

PARMAX kreuje trendy

Technologię Face ID firma Apple zaprezentowała 12 września 2017 roku. Dwa lata później firma PARMAX, która od lat na polskim kreuje trendy nowoczesnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa w drzwiach zewnętrznych, przedstawiła drzwi z nowatorskim zastosowaniem systemu otwierania drzwi za pomocą czytnika twarzy. Pierwszym modelem, w którym zaimplementowano Face ID, są drzwi dębowe TOP Design Glass całoszklane, z dwoma dostawkami Glass – w tym przypadku czytnik twarzy znajduje się na skrzydle. Dodatkowe zastosowane zabezpieczenia to zamek listowy automatic 3-punktowy, długa listwa zaczepowa zamka, która zwiększa ochronę przed włamaniem czy zaczepy antywyważeniowe.
Close Menu