Wpływ rodzaju i jakości okien na wartość rynkową nieruchomości

Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Wartość rynkowa nieruchomości zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest rodzaj i jakość okien.

Czytaj dalej

Rola osłon okiennych w kształtowaniu klimatu wnętrza

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązujemy do komfortu i estetyki naszych mieszkań oraz domów. Wybierając odpowiednie elementy wystroju, staramy się tworzyć przytulne i funkcjonalne przestrzenie. Jednym z kluczowych aspektów wpływających na klimat wnętrza są osłony okienne, które pełnią zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne funkcje.

Czytaj dalej

Jakie osłony wewnętrzne wybrać, aby zapewnić sobie prywatność i komfort?

Osłony wewnętrzne pełnią ważną funkcję w naszych domach, zapewniając prywatność, komfort oraz kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczeń. Wybór odpowiednich osłon może być kluczowy dla stworzenia przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni.

Czytaj dalej

Utrzymanie i konserwacja okien PCV – praktyczne porady

Utrzymanie i konserwacja okien PCV to kluczowe czynniki, które wpływają na długotrwałe zachowanie ich funkcjonalności i estetyki. Okna PCV, choć odporne na działanie czynników atmosferycznych i łatwe w utrzymaniu, wymagają regularnej pielęgnacji. Właściwe postępowanie z oknami pozwala uniknąć problemów z ich funkcjonowaniem, a także przedłużyć ich żywotność.

Czytaj dalej

Podtynkowe, nakładane czy natynkowe – jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Rolety zewnętrzne to coraz częściej spotykane rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. Dzięki nim można skutecznie zabezpieczyć się przed słońcem, hałasem, a także utratą ciepła. Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet – podtynkowe, nakładane oraz natynkowe. Poznaj ich główne zalety i wady.

Czytaj dalej

Porównanie właściwości termicznych i akustycznych okien PCV i aluminiowych

Coraz więcej osób zwraca uwagę na energooszczędność oraz komfort akustyczny w swoim domu czy mieszkaniu. Wybór odpowiednich okien jest kluczowy dla osiągnięcia tych celów. Na rynku dostępne są różne rodzaje okien, a dwa z najpopularniejszych to okna PCV (polichlorku winylu) oraz aluminiowe. Właściwości termiczne i akustyczne tych dwóch materiałów różnią się od siebie, co może […]

Czytaj dalej

Wybór okien do energooszczędnych domów – na co zwracać uwagę?

Wybór odpowiednich okien do energooszczędnego domu jest kluczowym elementem, który wpływa na komfort mieszkańców oraz oszczędność energii. Aby dokonać właściwego wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Czytaj dalej

Jak uzyskać dofinansowanie na termomodernizację domu w programie Czyste Powietrze?

Czyste Powietrze to program, którego celem jest poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych zarówno poprzez wymianę starszych źródeł ciepła na nowoczesne, jak i efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. W ramach tego programu można ubiegać się o dofinansowanie na kompleksową termomodernizację budynku.

Czytaj dalej

Program Czyste Powietrze 3.0

Informacje podstawowe Od 2023 roku wchodzi w życie nowa edycja programu Czyste Powietrze. To doskonała okazja, by zmodernizować z firmą Śląskie Okna swoją stolarkę otworową.

Czytaj dalej

Jeśli nie złoty dąb to …..?

O gustach się nie rozmawia i kolor złoty dąb wielu może się podobać. Od zawsze król kolorów okien. Długo trwało ale stracił pierwsze miejsce na rzecz koloru antracyt. Moda na kolor antracyt trwa, ale pojawia się pytanie co dalej w temacie koloru okien, jaki trend przed nami. Producenci stolarki PCV nie próżnują, by zaskoczyć klientów […]

Czytaj dalej
Close Menu