Jakie osłony wewnętrzne wybrać, aby zapewnić sobie prywatność i komfort?

Osłony wewnętrzne pełnią ważną funkcję w naszych domach, zapewniając prywatność, komfort oraz kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczeń. Wybór odpowiednich osłon może być kluczowy dla stworzenia przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni.

Czytaj dalej

Utrzymanie i konserwacja okien PCV – praktyczne porady

Utrzymanie i konserwacja okien PCV to kluczowe czynniki, które wpływają na długotrwałe zachowanie ich funkcjonalności i estetyki. Okna PCV, choć odporne na działanie czynników atmosferycznych i łatwe w utrzymaniu, wymagają regularnej pielęgnacji. Właściwe postępowanie z oknami pozwala uniknąć problemów z ich funkcjonowaniem, a także przedłużyć ich żywotność.

Czytaj dalej

Podtynkowe, nakładane czy natynkowe – jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Rolety zewnętrzne to coraz częściej spotykane rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. Dzięki nim można skutecznie zabezpieczyć się przed słońcem, hałasem, a także utratą ciepła. Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet – podtynkowe, nakładane oraz natynkowe. Poznaj ich główne zalety i wady.

Czytaj dalej

Porównanie właściwości termicznych i akustycznych okien PCV i aluminiowych

Coraz więcej osób zwraca uwagę na energooszczędność oraz komfort akustyczny w swoim domu czy mieszkaniu. Wybór odpowiednich okien jest kluczowy dla osiągnięcia tych celów. Na rynku dostępne są różne rodzaje okien, a dwa z najpopularniejszych to okna PCV (polichlorku winylu) oraz aluminiowe. Właściwości termiczne i akustyczne tych dwóch materiałów różnią się od siebie, co może […]

Czytaj dalej

Wybór okien do energooszczędnych domów – na co zwracać uwagę?

Wybór odpowiednich okien do energooszczędnego domu jest kluczowym elementem, który wpływa na komfort mieszkańców oraz oszczędność energii. Aby dokonać właściwego wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Czytaj dalej

Jak uzyskać dofinansowanie na termomodernizację domu w programie Czyste Powietrze?

Czyste Powietrze to program, którego celem jest poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych zarówno poprzez wymianę starszych źródeł ciepła na nowoczesne, jak i efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. W ramach tego programu można ubiegać się o dofinansowanie na kompleksową termomodernizację budynku.

Czytaj dalej

Program Czyste Powietrze 3.0

Informacje podstawowe Od 2023 roku wchodzi w życie nowa edycja programu Czyste Powietrze. To doskonała okazja, by zmodernizować z firmą Śląskie Okna swoją stolarkę otworową.

Czytaj dalej

Jeśli nie złoty dąb to …..?

O gustach się nie rozmawia i kolor złoty dąb wielu może się podobać. Od zawsze król kolorów okien. Długo trwało ale stracił pierwsze miejsce na rzecz koloru antracyt. Moda na kolor antracyt trwa, ale pojawia się pytanie co dalej w temacie koloru okien, jaki trend przed nami. Producenci stolarki PCV nie próżnują, by zaskoczyć klientów […]

Czytaj dalej

Jaki rodzaj sterowania wybrać do bramy garażowej?

Natłok codziennych obowiązków sprawia, że coraz częściej poszukujemy sposobów na usprawnienie naszego życia. Na szczęście rozwój nowoczesnych technologii umożliwił wprowadzenie wielu komfortowych, a przy tym bezpiecznych rozwiązań dla naszych domów. Jedną z takich innowacji są mechanizmy umożliwiające sterowanie bramami garażowymi. Który typ sterowania bramą garażową jest najkorzystniejszy? Bramy garażowe mogą być otwierane i zamykane ręcznie, […]

Czytaj dalej

O czym trzeba pamiętać, żeby wybrać odpowiednie drzwi tarasowe?

Taras znajdujący się na tyłach domu może stanowić namiastkę dodatkowego pokoju – to miejsce idealne do odpoczynku oraz do organizowania spotkań ze znajomymi. Często jest on przedłużeniem sypialni lub salonu, dlatego coraz większą uwagę przykładamy do drzwi, które do niego prowadzą. Obecnie często zamiast wąskiego i niezbyt wygodnego przejścia, na taras prowadzą przeszklone i duże […]

Czytaj dalej
Close Menu