Jaki rodzaj sterowania wybrać do bramy garażowej?

Natłok codziennych obowiązków sprawia, że coraz częściej poszukujemy sposobów na usprawnienie naszego życia. Na szczęście rozwój nowoczesnych technologii umożliwił wprowadzenie wielu komfortowych, a przy tym bezpiecznych rozwiązań dla naszych domów. Jedną z takich innowacji są mechanizmy umożliwiające sterowanie bramami garażowymi.

Który typ sterowania bramą garażową jest najkorzystniejszy?

Bramy garażowe mogą być otwierane i zamykane ręcznie, jednak coraz więcej klientów decyduje się na sterowanie automatyczne. Bramę uruchamia się wówczas za pomocą pilota bądź smartfona. Co ważne, nie trzeba kierować urządzenia bezpośrednio w stronę centrali sterującej. W przypadku oferowanych przez naszą firmę z Katowic bram Hormann można je kontrolować z dowolnego miejsca, jak również sprawdzać, w jakiej pozycji znajdują się aktualnie. Sterowanie bramy garażowej można także zintegrować z innymi instalacjami, w tym z bramą wjazdową, oświetleniem podjazdu czy drzwiami wejściowymi. Należy też podkreślić, że stosowane oprogramowanie takie jak BiSecur Gateway pozwala na przyznanie dostępu wielu użytkownikom naraz.

Dlaczego warto zdecydować się na bramę garażową sterowaną automatycznie?

Otwieranie bramy garażowej w sposób tradycyjny potrafi być uciążliwe, a czasami wręcz ryzykowne – zdarzały się bowiem sytuacje, gdy po opuszczeniu przez kierowcę uruchomionego samochodu dochodziło do zuchwałej kradzieży auta. Wybór opcji z automatycznym sterowaniem stanowi więc nie tylko gwarancję komfortu, ale i bezpieczeństwa. Warto też podkreślić, że bramy Hormann zostały zaopatrzone w zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe zatrzymujące ich ruch w razie wykrycia przeszkody (np. dziecka, zwierzęcia). Na wypadek braku prądu lub awarii napędu wyposażono je również w możliwość sterowania manualnego.

Close Menu