O czym trzeba pamiętać, żeby wybrać odpowiednie drzwi tarasowe?

Taras znajdujący się na tyłach domu może stanowić namiastkę dodatkowego pokoju – to miejsce idealne do odpoczynku oraz do organizowania spotkań ze znajomymi. Często jest on przedłużeniem sypialni lub salonu, dlatego coraz większą uwagę przykładamy do drzwi, które do niego prowadzą. Obecnie często zamiast wąskiego i niezbyt wygodnego przejścia, na taras prowadzą przeszklone i duże drzwi tarasowe. Czym należy się kierować przy ich zakupie?

Ważne jest pierwsze wrażenie

Wybierając drzwi tarasowe, warto zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami wszystkich użytkowników. Nie da się co prawda zadowolić wszystkich, ale pewne decyzje mogą ułatwić lub utrudnić korzystanie z tarasu. Obecnie bardzo popularne są przeszklone drzwi tarasowe. Dlaczego? Takie rozwiązanie jest niezwykle estetyczne i na pewno zrobi wrażenie na gościach. Tafla szkła od sufitu, aż po podłogę sprawia, że do wnętrza dostaje się dużo naturalnego światła. Przeszklone drzwi tarasowe dają także lepszy widok na taras lub na ogród, a dodatkowo rodzice mogą mieć dzieci cały czas na oku. Ponadto takie przeszklenia nadają przestronności nawet niepozornemu pomieszczeniu – można dzięki nim optycznie powiększyć pokój.

Bezpieczeństwo i parametry izolacyjne

Decydując się na zakup drzwi tarasowych, należy bezwzględnie zwrócić uwagę na zachowanie bezpieczeństwa. Z jednej strony drzwi na taras powinny być łatwe w obsłudze, z drugiej warto je wyposażyć w antywłamaniowe okucia i klamkę ze specjalną wkładką, które uchronią przed atakiem włamywaczy. W czasach, gdy priorytetem jest obniżenie rachunków ze energię, warto postawić na modele wyposażone w zintegrowane uszczelki oraz wielokomorowy profil ramy, które gwarantują wysokie parametry termoizolacyjne i niskie straty energii cieplnej. Istotny jest także sposób ich otwierania – drzwi tarasowe mogą być rozwieralno-uchylne, uchylno-przesuwne, przesuwno-podnoszone lub harmonijkowe. Te ostatnie nie tylko zapewniają panoramiczny widok na zewnątrz, ale dodatkowo nie zabierają przestrzeni użytkowej.

Close Menu